P1030758

CONGO: BUSINESS AS USUAL? De laatste dinsdag van februari

Drie jaar na de allereerste ‘laatste dinsdag’ met Guy Poppe, en 50 jaar na de onafhankelijkheid onze ex-kolonie, plaatsen we Congo opnieuw in de kijker. Na een kortl overzicht van de geschiedenis van de regio en de politieke ontwikkelingen van de laatste jaren, focussen we op de grondstoffenproblematiek. Congo heeft heel wat natuurlijke rijkdommen. Maar zijn die een vloek of een zegen? Is corruptie ontoelaatbaar of onvermijdelijk? Wat zijn de verhoudingen tussen de verschillende milities in de regio? Welke factoren maken van Congo een zogenaamde ‘failed state’?
Koen Vlassenroot is professor in de vakgroep Studie van de Derde Wereld en coördinator van de Conflict Research Group van de UGent, en publiceerde reeds heel wat onderzoekswerk over Oost-Congo.
TIP: In januari kunt u - in de filmcyclus van het GROS - in CC Lokeren ‘Katanga business’ van Thierry Michel bekijken, een perfecte inleiding op deze avond.

dinsdag 23/2/2010, 20 – 22.30 uur. CC Lokeren, Kerkplein 5. Prijs: 5 (red 2,5) euro. Inschrijving: tot 12/2 bij Vormingplus Waas-en-Dender. Betaling: zo snel mogelijk na inschrijving. Cursuscode: 10 02 23A. Begeleiding: Koen Vlassenroot, Prof. Studie van Derde Wereld Ugent. I.s.m. GROS en Masereelfonds Lokeren.


Schrijf in via www.vormingplus.be/waas-en-dender

Stad Lokeren | Groentemarkt 1 | 9160 Lokeren | t 09/340 94 11 | f 09/340 94 79 | stadsbestuur@lokeren.be | webredacteur: giovanni.van.avermaet@lokeren.be